Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - na XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

0
Podziel się:

Branża mleczna poddawana jest w ostatnim czasie ogromnej próbie wytrzymałości, o tym i innych problemach będą dyskutowali reprezentanci rządów 6 krajów oraz...

Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - na XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Branża mleczna poddawana jest w ostatnim czasie ogromnej próbie wytrzymałości, o tym i innych problemach będą dyskutowali reprezentanci rządów 6 krajów oraz prezesi i przewodniczący rad nadzorczych spółdzielni mleczarskich a także szefowie firm pracujących na rzecz branży mleczarskiej podczas XIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Sytuacja na rynku mleka staje się coraz bardziej dramatyczna, rosyjskie embargo, zniesienie kwotowania, spadek cen mleka i upały, które nawiedziły Polskę w sierpniu, dały się we znaki nie tylko ludziom. Rząd zdecydował, że konieczne są ograniczenia poboru energii elektrycznej i musiały się z nimi zmierzyć polskie zakłady przetwórcze. Takie okoliczności były bardzo niesprzyjające w rozwoju sektora mleczarskiego.

Ekstremalne zjawiska pogodowe, mają miejsce na całym świecie i z coraz większą częstotliwością. Mogą one spowodować susze, powodzie oraz inne zjawiska atmosferyczne, które ograniczą produkcję żywności. To z kolei może doprowadzić do wzrostu jej cen oraz wzrostu cen surowców. Minister z wielką troską odnosi się do problemów nękających sektor mleczarski i szuka najlepszych możliwych rozwiązań. Mleczarstwo jest szczególnie ważnym elementem polityki kraju.

Sposoby rozwiązania trudności będą jednym z tematów poruszanych podczas debaty wszystkich uczestników XIII FSM.

Konferencja będzie doskonałą platformą do wymiany informacji oraz miejscem dyskusji na temat bieżącej sytuacji branży.

_ Informacja prasowa z dnia 19 sierpnia 2015 roku _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)