Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wieprzowina tanieje. Producenci w najgorszej sytuacji od lat

Ciągły spadek cen trzody chlewnej uderza w producentów. Prognozy są niekorzystne. Kolejny kwartał to znów spadek o 6 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anne Akers/Flickr)
Afrykański pomór świń, susza i zakończenie embarga na brazylijskie mięso, pogłębiło spadki.

Sytuacja jest napięta – pisze "Rzeczpospolita”. Rzeczywistość rynkowa producentów wieprzowiny najgorsza od lat, a kryzys będzie się pogłębiał, twierdzą analitycy pytani przez dziennik.

Koniec roku oznaczać będzie spory spadek cen żywności. To, co jednak dla klientów jest korzystne, uderza w hodowców i wytwórców. Afrykański pomór świń (ASF), susza i zakończenie embarga na brazylijskie mięso, pogłębiło spadki.

Jak szacują eksperci ceny wieprzowiny na koniec roku spadną o 4,7 proc. Nowy rok nie przyniesie poprawy, podkreśla ”Rz”. Na koniec lutego, czyli w perspektywie kwartały ceny będą niższe o 5,8 proc.

Ceny prądu porażą firmy. Zapłacić mogą wszyscy:

Kiedy odbicie? Nie prędko. Z analiz specjalistów wynika, że ceny mięsa wieprzowego mogą zacząć rosnąć dopiero w drugiej połowie 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: żywność, mięso, trzoda, ceny, rolnictwo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2019

asdasdelo jwp

Rozwiń komentarze (1)