Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Minister rolnictwa daje radę". Będzie pomoc?

0
Podziel się:

Adam Struzik przekonywał, że z Unią Europejską trzeba wszystko mieć policzone, bo Wspólnota niechętnie daje pieniądze na hipotetyczne straty.

"Minister rolnictwa daje radę". Będzie pomoc?
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Minister rolnictwa daje radę, a negocjacje z Unią Europejską nie są łatwe, ale rząd poradzi sobie z pomocą dla tych, którzy tracą na rosyjskim embargu. Tak mówił w Poranku RDC marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Na wczorajszym spotkaniu w Brukseli jego partyjny kolega minister Marek Sawicki przekonywał komisarza do spraw rolnictwa o potrzebie pomocy dla polskich rolników. Po spotkaniu narzekał, że unijna machina działa za wolno.

Adam Struzik przekonywał, że prowadząc dyskusje z Unią Europejską trzeba wszystko mieć policzone, bo Wspólnota niechętnie daje pieniądze na hipotetyczne straty. Samorządowiec dodał, że polski rząd poradzi sobie z tą sprawą, natomiast potrzebuje szansy.

Adam Struzik krytykował też tych, którzy krytykują ministra rolnictwa. Twierdzi, że PSL jest pod presją medialną i polityczną. Jak mówił, niektórzy politycy - zwłaszcza opozycji - podgrzewali atmosferę na Ukrainie, mówili że NATO i Unia Europejska powinny wspierać rząd ukraiński, a potem nałożono embargo i pojawiły się głosy, że skutki wspierania Ukrainy powinny zostać przewidziane dużo wcześniej.

Do następnego spotkania Marka Sawickiego z unijnym komisarzem rolnictwa ma dojść najpóźniej w przyszły czwartek. Minister Rolnictwa zapowiadał wcześniej w RDC, że poszkodowani przez rosyjskie embargo pierwsze pieniądze mogą dostać już we wrześniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie embargo. Oni policzą straty Europy Chodzi o to, aby przeanalizować sytuację na rynku i sprawdzić, jakie mogą być potencjalne skutki rosyjskich restrykcji na każdy sektor.
Są pierwsze efekty sankcji w rosyjskich sklepach Rząd grozi, że za bezpodstawny wzrost cen grożą wysokie kary. Kto traci, a kto zarabia na embargu?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)