Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo Rolnictwa może zrobić więcej w sprawie ASF

0
Podziel się:

Ministerstwo Rolnictwa podejmuje pewne działania zmierzające do ograniczenia negatywnych skutków wywołanych przez pojawienie się afrykańskiego pomoru świń (ASF)...

Ministerstwo Rolnictwa może zrobić więcej w sprawie ASF

Ministerstwo Rolnictwa podejmuje pewne działania zmierzające do ograniczenia negatywnych skutków wywołanych przez pojawienie się afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików.

Zwrócono się do unijnego komisarza ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Daciana Ciolosa z wnioskiem o uruchomienie dopłat do prywatnego przechowywania.

Obowiązujący zakaz importu mięsa wieprzowego to cios przede wszystkim dla polskich rolników, którzy są głównymi eksporterami tego mięsa i jego przetworów w Unii Europejskiej.

W naszym przekonaniu Ministerstwo nie wykorzystuje wszystkich możliwych działań, by wpłynąć na rynek wieprzowiny w Polsce.

W Unii Europejskiej nie istnieje niestety mechanizm interwencyjnego skupu trzody chlewnej, ale możemy w pewnym stopniu zmniejszyć ilość półtusz na rynku za pomocą Agencji Rezerw Materiałowych (ARM).

Może ona skupić półtusze wieprzowe lub elementy mięsa wieprzowego po cenach rynkowych w celu zwiększenia lub wymiany swoich zapasów.

Idea zwiększenia skupu na zapasy państwowe może również zapobiec dalszemu spadkowi cen trzody chlewnej.

Źródło: Instytutu Rozwoju Rolnictwa im. Władysława Grabskiego

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)