Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Modernizacja gospodarstwa rolnych w nowym PROW.

0
Podziel się:

W ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gospodarstwa rolne mogą ubiegać się o znaczne wsparcie na swój rozwój. Nowy PROW przewiduje pomoc w ramach...

Modernizacja gospodarstwa rolnych w nowym PROW.

W ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gospodarstwa rolne mogą ubiegać się o znaczne wsparcie na swój rozwój. Nowy PROW przewiduje pomoc w ramach "Inwestycje w środki trwałe" poddziałanie "Pomoc na inwestycje w gospodarstwach rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych)"

Pomoc w ramach tych działań udzielana jest na materialne lub niematerialne inwestycje poprawiające wyniki gospodarstw rolnych prowadzących zarobkową formę działalności rolniczej. Do tej formy działalności rolniczej nie zalicza się prowadzenia gospodarstwa rolnego w celach naukowo-badawczych.

Poprzez poprawę ogólnych wyników gospodarstwa rozumiane będzie zwiększenie rentowności oraz poprawienie konkurencyjności produkcji rolnej prowadzonej przez dane gospodarstwo rolne.

Restrukturyzacja gospodarstwa powinna opierać się o orientację rynkową i prowadzić powinna do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA).

Wyniki fakultatywne mogą dotyczyć poprawy: efektywności korzystania z zasobów wodnych w gospodarstwie; efektywności wykorzystania energii; zwiększenia wykorzystywania odnawialnych źródeł energii; redukcji emisji gazów cieplarnianych i amoniaku.

Poddziałanie to obejmować może także realizowanie inwestycji zbiorowych. Dotyczy to np. prowadzenie inwestycji przez co najmniej dwóch rolników, inwestycje te mają mieć jednak na celu poprawienie efektywności obu tych gospodarstw.

Do głównych warunków otrzymania dotacji jest: poprawienie wartości dodanej brutto w gospodarstwie o 10%. Wsparcie dotyczyć powinno restrukturyzacji gospodarstwa o wartości ekonomicznej większej niż 6 tyś. Euro ale nie większej niż 250 tyś. Euro. Warunkiem obszarowym jest powierzchnia gospodarstwa mniejsza niż 300 ha. Wysokość wsparcia to 50 % kosztów kwalifikowanych do 200 tyś. Złotych.

promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)