Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowalijki wcześniej w tym roku

0
Podziel się:

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nowalijki polskie będą wcześniej niż przed rokiem, a ceny będą niższe porównując z cenami z roku 2014. Na Wielkanocne...

Nowalijki wcześniej w tym roku
bEDRcxOZ

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nowalijki polskie będą wcześniej niż przed rokiem, a ceny będą niższe porównując z cenami z roku 2014. Na Wielkanocne Święta powinniśmy mieć już wszystkie nowalijki krajowe.
Pojawiła się już krajowa rzodkiewka, której rok temu o tej porze jeszcze nie było.
Większość cen wchodzących na rynek nowalijek krajowych w tym przedwiośniu jest niższa porównując z cenami sprzed roku. Krajowej produkcji pomidory spod osłon są w cenie hurtowej od 12 do 16 zł za kg (w roku 2014 wynosiły od 15 do 21 zł). Hurtowa oferta to zakup najmniej jednego kartonu 6 kg.
Masłowa sałata w opakowaniach po 12-16 szt. jest w ofercie hurtowej sprzedawana od 2,75 do 3,75 zł za szt. Koperek (sprzedawany w mendlach) hurtowo kosztuje od 1,50 do 2,00 zł za szt. natka w takiej samej ilości od 70gr. do 1,00 zł za pęczek, cebula ze szczypiorem od 1,30 zł do 1,75 zł za pęczek. Ceny hurtowe większości wchodzących krajowych nowalijek są teraz o 20% niższe porównując z cenami sprzed roku.
Ogórki importowane i krajowe kosztują tyle samo, od 8,00 zł do 9,50 zł za kg, a porównując do cen sprzed roku jest to około 15% drożej. Korzystne temperatury w lutym i marcu pozwalają jednak przypuszczać, że i w tym asortymencie szybko ceny spadną.
Ceny marchwi wzrosły do poziomu od 1,40 do 1,80 zł/kg. Rosną również powoli ceny cebuli i kapusty.

bEDRcxPC
promowane
wiadomości rolnicze
KOMENTARZE
(0)