Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podlaskie spółdzielnie mleczarskie łączą siły

0
Podziel się:

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie oraz Spółdzielnia Mleczarska Sudowia w Suwałkach ogłosiły zamiar połączenia - informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którego zgoda jest konieczna do połączenia.

Podlaskie spółdzielnie mleczarskie łączą siły
(Shutterstock/Visionsi)

Po połączeniu będzie istniał jeden podmiot - Spółdzielnia Mleczarska ,,Mlekpol" w Grajewie - jako spółdzielnia przejmująca.

Z chwilą połączenia członkowie Sudowii w Suwałkach staną się członkami Mlekpolu w Grajewie oraz uzyskają możliwość sprzedaży mleka na warunkach jak dotychczasowi członkowie SM Mlekpol. Majątek spółdzielni przejmowanej przejdzie na spółdzielnię przejmującą, podobnie wierzyciele i dłużnicy.

Obie Spółdzielnie zajmują się skupem mleka i jego przerobem. Spółdzielnia Mleczarska "Sudowia" w Suwałkach prowadzi skup mleka na terenie trzech województw - podlaskiego, warmińsko - mazurskiego i mazowieckiego, natomiast Spółdzielnia Mleczarska "Mlekpol" w Grajewie skup prowadzi na terenie 16 województw (podlaskie, warmińsko - mazurskie, mazowieckie, lubuskie, podkarpackie, małopolskie, zachodnio - pomorskie, dolnośląskie, świętokrzyskie, śląskie, opolskie, pomorskie, lubelskie, kujawsko - pomorskie, łódzkie, wielkopolskie.

SM Mlekpol jest największą polską spółdzielnią mleczarską oraz jednym z dwudziestu największych przetwórców nabiału w Europie. Co roku skupuje i przerabia ponad miliard dwieście milionów litrów mleka, co stanowi ponad 14 proc. skupu tego surowca w Polsce. Mleko dostarcza do zakładów ok. 14 tys. rolników - członków spółdzielni.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)