Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wirus ASF. Policja prowadzi dochodzenie ws. handlu świniami

2
Podziel się:

Jest policyjne dochodzenie w sprawie handlu świniami. Chodzi o rozprzestrzenianie się wirusa ASF u trzody chlewnej. Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie Kamil Kowalczyk, dochodzenie wszczęto po zawiadomieniu lekarza weterynarii.

Wirus ASF. Policja prowadzi dochodzenie ws. handlu świniami
(Fotolia)

Przesłuchano jedną osobę zajmującą się handlem trzodą chlewną. Trwają też przesłuchania świadków. Dochodzenie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zambrowie. Od początku sierpnia niemal codziennie wykrywany był wirus w jakimś gospodarstwie zajmującym się hodowlą świń.

Prawie wszystkie ogniska odnotowano w województwie podlaskim, jedno w gminie Janów Podlaski w województwie lubelskim. W sumie od lutego 2014 roku, kiedy stwierdzono pierwszy przypadek ASF w Polsce, zlikwidowano już 12 ognisk wirusa u trzody chlewnej, a w tym roku już 9. Ostatnie ognisko ASF u świń wykryto pod koniec ubiegłego tygodnia w gospodarstwie w gminie Bielsk Podlaski.

Podlaskie służby weterynaryjne cały czas pobierają próbki z hodowli trzody chlewnej. Od dziś ma ich wesprzeć w tym prawie 40 weterynarzy z całego kraju.

najważniejsze
promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
48
8 lat temu
Tak jest !!! Czas się zająć tymi " transferami " politykierzyn !!! To zwykłe oszustwo dostać mamndat np. poselski za przedstawianie jednego programu i zmianą " poglądów " w trakcie kadencji !!!! Na zbity pysk taką trzodę jak kamiński , kurwski czy inne im podobne !!!!
Arek++
8 lat temu
Dobra zmiana rozwlekła pomór na cały makroregion.Jurgiel -to są pana dobre zmiany kadrowe,Aukcja koni w Janowie też plajta.Szydło a gdzie pani była. Wszyscy do dymisji ,bo sami nie mają honoru!