Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prace melioracyjne na 20 mln zł

0
Podziel się:

Blisko 20 mln zł z resortu rolnictwa trafi na Pomorze Zachodnie na prace melioracyjne - informują tamtejsze służby prasowe urzędu marszałkowskiego. Środki te...

Prace melioracyjne na 20 mln zł

Blisko 20 mln zł z resortu rolnictwa trafi na Pomorze Zachodnie na prace melioracyjne - informują tamtejsze służby prasowe urzędu marszałkowskiego. Środki te będą przeznaczone na oczyszczanie rzek oraz konserwacje urządzeń.
Kwota pochodząca z rezerwy celowej ministerstwa rolnictwa na rok 2015 sfinansować pozwoli m.in. utrzymanie i konserwację rzek, jezior oraz kanałów istotnych dla rolnictwa w zachodniopomorskim województwie. Modernizacji zostaną poddane także urządzenia melioracji wodnych: stacje pomp oraz rurociągi o średnicy co najmniej 0,6 m.
Na oczyszczanie rzek oraz kanałów z gałęzi, śmieci, konarów, jak również porządkowanie skarp wraz z wykonaniem ich ubezpieczeń z naturalnych materiałów, usunięcie bobrowych tam przeznaczonych zostanie ponad 13,5 mln zł. Odnowieniu poddane również zostaną elementy drewniane i stalowe rzecznych zastawek. Remonty przepompowni, zbiorników i agregatów pompowych będą kosztować w tym roku ok. 3,5 mln zł.
Pozostałe środki przeznaczone zostaną na uzupełnienie gruntów i zabudowę wyrw w przeciwpowodziowych wałach, utrzymanie skarp rzek oraz kanałów czy naprawę wodnych znaków na jeziorach.
Środki trafią do Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Uruchomione zostaną po decyzji ministra finansów.
Szczegółowy harmonogram i plan wydatkowania przyznanych pieniędzy powstanie na przełomie marca i kwietnia - poinformował Sławomir Kobarynka z Zarządu.

promowane
wiadomości rolnicze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)