Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Producenci mleka mogą ubiegać się o wsparcie. ARR podała warunki

2
Podziel się:

Producenci mleka mogą od dziś ubiegać się o wsparcie z Agencji Rynku Rolnego. Chodzi o program kwartalnego ograniczenia jego produkcji. Pomoc w tym zakresie zaoferowała Komisja Europejska.

Producenci mleka mogą ubiegać się o wsparcie. ARR podała warunki
(Kamil Kiedrowski/REPORTER)

Aby z niej skorzystać, należy osobiście dostarczyć wniosek do najbliższego oddziału Agencji - przypomina Paweł Poleski z Agencji Rynku Rolnego. - Wsparcie przysługuje każdemu, kto produkował mleko w okresie referencyjnym (w tym wypadku jest to kwartał październik-grudzień 2015 roku), i był aktywnym producentem w lipcu tego roku. O pomoc może też ubiegać się następca prawny gospodarstwa, w którym spełniono te warunki - wskazuje wiceszef biura interwencji w ARR.

Oprócz wymogów formalnych, producent mleka będzie musiał także zadeklarować odpowiednią redukcję produkcji. - Minimalna wielkość redukcji w gospodarstwie musi wynosić 1500 kilogramów mleka. Maksymalna wielkość wsparcia może wynosić połowę wielkości wyprodukowanej w okresie referencyjnym. Pomoc wynosi 14 euro do 100 kilogramów zredukowanej produkcji - dodaje Paweł Poleski.

Nabór pierwszej tury wniosków zakończy się w środę. Kwota przewidziana na pomoc dla producentów mleka w całej Unii Europejskiej wynosi 150 milionów euro.

najważniejsze
czołówki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
gość2
8 lat temu
No i jeszcze ta pomoc tylko najbogatszym rolnikom otrzymującym za mleko 1.20 zł. Dla małych co sprzedają po 60 groszy żadnej pomocy. Sądzę że te decyzje w Brukseli są podejmowane po znacznym spożyciu alkoholu.
edi
8 lat temu
Wsparcie dla producentów mleka,śmieszne ograniczyć produkcję.A co z inwestycjami,kredytami,przygotowanie gospodarstw pod produkcję mleka-tylko laik może pisać takie artykuły,że to będzie wsparcie.