Notowania

protest rolników
15.02.2015 17:09

Protesty rolników. Premier ostro o żądaniu odwołania Marka Sawickiego

Rolnicy strajkują choć tak naprawdę to, o co walczą, mają na wyciągnięcie ręki - uważa premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Nikt nie będzie wybierał ministra w moim rządzie - odpowiada premier Ewa Kopacz rolnikom, którzy domagają się dymisji ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

Protestujący zamierzają w czwartek ponownie przyjechać do Warszawy i rozbić _ zielone miasteczko _.

Jak mówi szefowa rządu o ile prawdziwym powodem protestów są wypłaty odszkodowań za straty, spowodowane aktywnością dzików, to pieniądze są i czekają. Wystarczy wypełnić wniosek. Dotąd zrobiło to zaledwie 600 rolników.

Natomiast o losie ministra Marka Sawickiego i doborze współpracowników decydować będę sama - podkreśliła w Radomiu premier.

- _ Przepraszam bardzo, ale ani ja nie mam ochoty wybierać przedstawicieli central związkowych, a już na pewno rolnicy nie będą wybierać ministra w moim rządzie. To jest wolny kraj, jedni chcą pracować, a inni strajkować. Budżet na rolnictwo to jest 55 miliardów rocznie. To są publiczne pieniądze i jeśli dzisiaj któryś z rolników uważa, że poniósł szkody z powodu działalności dzików, powinien złożyć wniosek i te pieniądze będą wypłacone _- mówi Ewa Kopacz.

Rolnicy zapowiadają, że do czwartkowego protestu przyłączą się górnicy i pielęgniarki.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: protest rolników, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz