Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pszenica przyjedzie do nas z Ukrainy? Rolnicy się boją

16
Podziel się

Rolnicy obawiają się niekontrolowanego napływu na polski rynek zboża z Ukrainy. Jeśli służby państwa będą tolerować import, producenci zbóż są gotowi zorganizować protesty w różnych miejscach kraju - pisze "Nasz Dziennik".

Pszenica przyjedzie do nas z Ukrainy? Rolnicy się boją
(Nachiel/cc/wikipedia)
bDYKgLcR

O kontrolowanie importu z Ukrainy apeluje Krajowa Rada Izb Rolniczych. Ukraina ma zezwolenie Komisji Europejskiej na bezcłowy eksport do Unii Europejskiej 1,6 mln ton zbóż.

Ze względu na koszty transportu, ziarno to będzie kierowane głównie do Polski - czytamy w artykule. Według samorządu rolniczego i organizacji zrzeszających producentów zbóż, przyzwolenie na przywóz ogromnych ilości ziarna z Ukrainy grozi rozchwianiem naszego rynku.

bDYKgLdu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
jankow
5 lata temu
Do k....j nędzy! Jak nie należeliśmy do UE, to na Odrze były dla naszych produktów cła zaporowe. O ile mi wiadomo banderowcy jeszcze do Unii nie należą .Jeżeli KE łaskawie zezwala na import pszenicy od nich, to niech ją zabiorą francuzi i niemcy !
x
5 lata temu
To niech naszą pszenicę tam wywiozą,po co nam ich pszenica skoro mamy swoją,
trollo
5 lata temu
ale jemy na zlosc jablka,teraz z checia bede zajadal sie pszenica ukrainska,bedzie tansza smaczniejsza .W kapitalizmie liczy sie pieniadz zaradnosc,to pochwalam slaby odpada.Najwazniejsze ze nie rosyjska a ukraincy zarobia i tak ma byc chawla ukrainie.PSL najabardziej krzyczal o sankcjach,silna Ukraina to nasze szczescie,nasz najwazniejszy cel,nie narzekajcie trzeba troche sie dzielic z bracmi,potraficie tylko narzekac ciagle wam zle,a ja sie ciesze ze Ukraina robi sie silna .
bDYKgLdv
Obywatel
5 lata temu
Jaii najemnik poprostu czlowiek mysli rozsądnie jak kilka osób w komętarzach. Żadnego porzytku z bronienia Ukrainy nie ma. Same straty embarga itp. Polacy im daja wiele rzeczy a swoim ludziom nie moga dać. Czy to jest rozsadne? Raczej nie. Przes to same straty. We wszystkich gałęziach gospodarki. Dziskujemy rządzący!!!
POLAk1
5 lata temu
Na Ukrainie prawie 100% zbóż jest genetycznie modyfikowanych-wiem co mówię bo żyje tam i rozmawiam z rolnikami na codzień ,nawet ich kury nie chca tego ziarna jeść!!!