Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ptasia grypa nie ustępuje. Ponad 100 przypadków w Polsce

W Polsce łączna liczba przypadków ptasiej grypy stwierdzonych u drobiu i dzikich ptaków przekroczyła 100. O wykryciu kolejnych przypadków wirusa podtypu H5N8 poinformował w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Mowa o dwóch ogniskach w gospodarstwach na Śląsku i Dolnym Śląsku oraz o zarażonym ptactwie dzikim w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim i dolnośląskim.

Wirus ptasiej grypy występuje w Polsce regularnie od listopada ubiegłego roku. Jest śmiertelnym zagrożeniem dla drobiu, a jego występowanie powoduje nakładanie eksportowych barier. Z tego względu dostawy z Polski nie są realizowane między innymi do Chin.

W ramach walki z rozprzestrzenianiem się H5N8 w kraju wybito i zutylizowano około 1,5 miliona sztuk drobiu. Rekompensaty hodowcom przyznaje skarb państwa.

Michał Fedusio, IAR

Tagi: ptasia grypa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-02-2017

JanuszNajgroźniejszym wirusem dla Polski jest PiS

17-02-2017

majorDomusDla logicznie myślących obywateli. Jakie dzikie ptaki wędrują w środku zimy? Wg mnie to WIELKA Bujda na kołach dla mas. Rynek zbytu dla większych … Czytaj całość

16-02-2017

EwaA ja powiem biedne zwierzęta.zamiast naturalnie na wybiegu to gnieżdżą się zamknięte w wiadomo jakich warunkach, a wszystko po to żeby ludzie mogli … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)