Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Ptasia grypa nie ustępuje. Ponad 100 przypadków w Polsce

13
Podziel się:

W Polsce łączna liczba przypadków ptasiej grypy stwierdzonych u drobiu i dzikich ptaków przekroczyła 100. O wykryciu kolejnych przypadków wirusa podtypu H5N8 poinformował w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii.

Ptasia grypa nie ustępuje. Ponad 100 przypadków w Polsce
(AP/Fotolink/East News)

Mowa o dwóch ogniskach w gospodarstwach na Śląsku i Dolnym Śląsku oraz o zarażonym ptactwie dzikim w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim i dolnośląskim.

Wirus ptasiej grypy występuje w Polsce regularnie od listopada ubiegłego roku. Jest śmiertelnym zagrożeniem dla drobiu, a jego występowanie powoduje nakładanie eksportowych barier. Z tego względu dostawy z Polski nie są realizowane między innymi do Chin.

W ramach walki z rozprzestrzenianiem się H5N8 w kraju wybito i zutylizowano około 1,5 miliona sztuk drobiu. Rekompensaty hodowcom przyznaje skarb państwa.

Michał Fedusio, IAR

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
VBG
7 lat temu
wirus nie do opanowania to uUE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! zacznijmy wreście normalnie myśleć nie będą nam mówić CO MAMY ROBIĆ I JAK PRODUKOWAĆ!!
adam
7 lat temu
żadnej ptasiej grypy nigdy nie było!!!!!!!! bajki bajki!!!! ludzie nie dajmy sie oszukiwac!!!! na granicy stoi 10 tirów z kurami żeby wjechać to co trzeba zrobic wywolac ptasia grype!! JAK NAT MOZE POZWALAC SANEPID!!!!! skandal!!! i tera to świństwo z zagranicy nafaszerowane chemią będziecie jeśc!!!
justyna
7 lat temu
jak to "dobra zmiana" nie daje rady opanować grypy kaczek i innego drobiu.to co oni mogą.
koala
7 lat temu
Największy i śmiertelny wirus jest w Brukseli a nawet całe stado wirusów!!!!
Janusz
7 lat temu
Najgroźniejszym wirusem dla Polski jest PiS