Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyróżnione
11.08.2014 08:49

Radcy rolni państw europejskich uczestnikami XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Augustowie

- Już trzeci rok z rzędu uczestniczę w Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. W 2013 roku francuskie Ministerstwo Rolnictwa współpracowało przy organizacji tego...

Podziel się
Dodaj komentarz

- Już trzeci rok z rzędu uczestniczę w Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. W 2013 roku francuskie Ministerstwo Rolnictwa współpracowało przy organizacji tego wydarzenia zapewniając obecność dwóch ekspertów z Francji celem wymiany zdań nt. zarządzania sektorem mleczarskim. W tym roku, na kilka miesięcy przed wygaśnięciem kwot mlecznych w 2015 r., w Forum ponownie będzie uczestniczyć francuski ekspert. Jest to rzadka okazja do spotkania z przedstawicielami polskiej branży mleczarskiej oraz przedyskutowania w bardziej lub mniej formalny sposób, zawsze w miłym otoczeniu, naszych koncepcji przyszłości tego sektora - mówi Alexandre Martinez, Radca ds. Rolnictwa Ambasady Francji w Polsce.

W dniach 11-13 września 2014, w Augustowie odbędzie się największe wydarzenie branży mleczarskiej w Polsce. O prognozach rynku mleka w Europie i na świecie, zakończeniu systemu kwotowania, szansach i zagrożeniach w najbliższych latach rozmawiać będą przedstawiciele rządów Niemiec, Francji, Holandii, Polski oraz Komisji Europejskiej.

Uczestnikiem i gościem honorowym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej będzie Friedemann Kraft, Radca ds. Rolnictwa, Środowiska i Ochrony Konsumentów Ambasady Republiki Federalnej Niemiec. - W zeszłym roku po raz pierwszy uczestniczyłem w Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Była to doskonała okazja do poznania ważnych przedstawicieli sektora i aktualizacji wiedzy na temat najnowszych osiągnięć branży. W tym roku organizatorzy zaprosili wielu ciekawych gości z państw członkowskich UE, aby omówić przyszłość sektora po zniesieniu kwot mlecznych w 2015 roku. Oczekuję ciekawej debaty - dodał.

_ Informacja prasowa z dnia 06.08.2014 r. _

Tagi: wyróżnione, agrobiznespark, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz