Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnictwo
18.11.2014 15:11

Rekompensaty dla rolników. Tyle osób chce dostać od rządu za straty

O wsparcie mogli ubiegać się producenci cebuli, kapusty i jabłek, którzy ponieśli straty w wyniku spadku cen spowodowane przez rosyjskie embargo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(B4bees/CC BY 2.0/Flickr)

Ponad 40 tysięcy wniosków na kwotę ponad 100 milionów złotych wpłynęło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O wsparcie mogli ubiegać się producenci cebuli, kapusty i jabłek, którzy ponieśli straty w wyniku spadku cen spowodowane przez rosyjskie embargo.

Agencja przyjmowała wnioski od 7 do 14 listopada br. Pieniądze mają być wypłacone do końca tego roku. O pomoc mogli starać się tylko ci rolnicy, którzy nie dostaną unijnych rekompensat dla producentów owoców i warzyw. Rząd przeznaczył na pomoc dla rolników 106 mln zł.

Producenci cebuli i kapusty mogą liczyć na 450 zł na 1 ha powierzchni tych upraw, a 800 zł dostaną producenci jabłek na 1 ha powierzchni owocujących w tym roku sadów jabłoniowych. Wsparcie zostanie udzielone w ramach pomocy "de minimis"(wsparcie państwa udzielane przedsiębiorcom, które nie wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej) ze środków budżetowych. Dla jednego rolnika udzielona pomoc finansowa nie może przekroczyć łącznie równowartości 15 tys. euro, przy czym limit ten jest pomniejszony o kwoty pomocy udzielonej z jakiegokolwiek tytułu w formie pomocy de minimis w rolnictwie w okresie ostatnich 3 lat.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rolnictwo, wiadmomości, kraj, gospodarka, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz