Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

ARiMR przygotowuje rolników na tegoroczne dopłaty

0
Podziel się:

Ważna informacja dla miliona 300 tysięcy osób. Tylu rolników sięga co roku po dopłaty bezpośrednie ze środków unijnych. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o zmianach.

ARiMR przygotowuje rolników na tegoroczne dopłaty
(PublicDomainImages / Pixabay (CC0 Public Domain))

Ważna informacja dla miliona 300 tysięcy osób. Tylu rolników sięga co roku po dopłaty bezpośrednie ze środków unijnych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o zmianach.

Coraz bliżej rozpoczęcia naboru wniosków na tegoroczne dopłaty bezpośrednie. To unijny mechanizm wsparcia finansowego dla rolników. Co roku po fundusze sięga ponad milion 300 tysięcy osób.

Jak co roku po środki będzie trzeba wnioskować do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W stosunku do ubiegłorocznej kampanii pojawi się 6 zmian w systemie płatności do produkcji roślinnej i zwierzęcej.

- Rolnicy o wszystkim informowani są na bieżąco - informuje Jolanta Dobiesz z departamentu płatności bezpośrednich ARiMR.

"Od połowy stycznia wysyłamy z agencji spersonalizowane wnioski do rolników w związku z tegorocznymi dopłatami. Beneficjenci mogą ubiegać się o wachlarz płatności - między innymi płatności obszarowe, rolno-środowiskowe czy środki za zalesienie gruntów" - wylicza Jolanta Dobiesz.

Zmianom nie ulegną natomiast najważniejsze terminy i zasady związane z ubieganiem się o dopłaty: "Rozpoczęcie przyjmowania wniosków planujemy na 15 marca. Ostatnim dniem będzie 15 maja. Dokumenty będziemy przyjmować co prawda jeszcze do 10 czerwca, ale każdy dzień roboczy po 15 maja będzie równoznaczny z obniżeniem dopłaty o 1 procent" - dodaje Jolanta Dobiesz.

Równolegle do czerwca wypłacane będą środki w ramach dopłat za rok ubiegły.

Pomoc dla rolników. Od 2017 r. będzie można dostać 100 tys. zł

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, np. na świadczenie usług czy handel. Nabór wniosków zapowiedziano na pierwszy kwartał 2017 r. Więcej czytajtutaj.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)