Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sawicki: Poza wieprzowiną eksport do Rosji niezagrożony

Rosyjska służba weterynaryjna i sanitarna wyśle do Polski kontrolę.c

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hubert Matys/REPORTER)

Tak przekonywał minister rolnictwa Marek Sawicki. W kontekście perspektyw możliwości wznowienia eksportu wieprzowiny, powiedział, że rosyjska służba weterynaryjna i sanitarna wyśle do Polski kontrolę.

Marek Sawicki nie chciał ocenić, ile traci Polska na rosyjskim embargu na wieprzowinę - mówił w radiowej Trójce.

Mówił, że część żywności, która nie trafi na Wschód, sprzedawana jest na innych rynkach. Podkreślał też znaczenie rynku azjatyckiego.

Minister rolnictwa dodał, że Rosja ubożeje, a opłacalność eksportu do tego kraju spada. Mówił też, że w przyszłym tygodniu jedzie do Azji, by dywersyfikować sprzedaż polskiej żywności na światowych rynkach.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja chce inspekcji polskiego mięsa Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zaproponowała służbom weterynaryjnym Polski i Litwy przeprowadzenie w inspekcji w zakładach, które zainteresowane są eksportem mięsa.
Rosyjskie embargo na żywność z Polski? Moskwa grozi zakazem importu owoców i warzyw. Zaskakująca odpowiedź Marka Sawickiego.
Embargo na wieprzowinę. Branża szacuje straty Minister rolnictwa uspokaja i twierdzi, że embargo nie jest dużym problemem dla naszej gospodarki.
Prezydent nie boi się rosyjskich sankcji Bronisław Komorowski mówi, że istotne jest przypilnowanie innych krajów Unii, by nie wykorzystały naszych kłopotów.
Tagi: eksport polskiej żywności, rosja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz