Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Środki na modernizację gospodarstw rolnych. Pieniądze dostanie o 3,6 tys. rolników więcej

Dotacja może wynieść nawet 0,5 mln. zł, jeśli inwestycja związana jest z racjonalizacją technologii produkcji. Na pozostałe cele wsparcie może wynieść do 200 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)
Do rolników trafi równowartość blisko 3,3 mld zł.

O 3,6 tys. osób zwiększy się grupa rolników, którzy otrzymają unijne środki na modernizację gospodarstw rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To efekt wejścia w życie nowelizacji rozporządzenia ministra rolnictwa w tej sprawie.

Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, nowelizacja zwiększa limity środków na racjonalizację technologii produkcji, wprowadzenie innowacji, zmianę profilu produkcji w latach 2018-2020. Limit środków został zwiększony z 609 mln do 755 mln euro.

Dotacja może wynieść nawet 0,5 mln zł, jeśli inwestycja związana jest z racjonalizacją technologii produkcji. Na pozostałe cele wsparcie może wynieść do 200 tys. zł.

Wideo: s *usza dobija rolnictwo. "To przez bylejakość" *

Według ARiMR dodatkowe pieniądze pozwolą na udzielenie wsparcia ok. 3,6 tys. rolników, którzy złożyli wnioski do 20 marca 2018 r. Łącznie wpłynęło prawie 19 tys. wniosków o dofinansowanie. Dzięki zwiększeniu limitu środków, na pieniądze może liczyć ponad 15,5 tys. rolników.

Jak zaznacza ARiMR, liczba beneficjentów nie jest stała ze względu na wahania kursu euro oraz toczący się proces weryfikacji wniosków.

Standardowo dofinansowanie wynosi 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowalnych, ale może zostać zwiększone do 60 proc., jeśli o wparcie ubiega się młody rolnik lub gdy wniosek o wsparcie składa wspólnie kilku rolników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnictwo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-07-2018

osano dobrze rolnikom trzeba chodź to wiekszośc to milionerzy , trzeba zauważyc ,że rolnicy wcale źle nie maja , od klesk moga sie ubezpieczyc a i … Czytaj całość

24-07-2018

miastowyA co z miastowymi ? - rolnik ma KRUS 1/10 tego co miastowy ZUS - rolnik ma dopłaty =do ha - rolnik ma dopłaty do paliwa - rolnik ma 1000zł na pierwsze … Czytaj całość

24-07-2018

OlafOsa...czy idąc do pracy niesiesz ze sobą komputer,a może biurko,a może jeśli jesteś lekarzem to skalpel lub tomograf? Różnica polega na tym,że rolnik … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)