Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc dla rolników
17.08.2015 09:08

Susza w Polsce uderza w rolników. Premier Kopacz o pomocy dla polskiej wsi

To reakcja na żądania rolników, którzy domagają się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(M. Śmiarowski/KPRM)

Rząd zapowiada pomoc dla rolników, których uprawy i hodowle ucierpiały podczas ostatnich tygodni. To reakcja na żądania rolników, którzy domagają się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej z powodu suszy.

Chcą też dopłat i zwolnienia ze składek KRUS za drugie półrocze. Ewa Kopacz zapowiedziała dziś przed wyjazdem do Małopolski, że część z tych postulatów może być spełniona.

- Pomoc musi pójść nie tylko w formie dotychczasowej, a więc kredytów czy zwolnienia ze składek KRUS, czy rozłożenia na bardziej przyjazne raty kredytów, które już spłacają. To musi też być pomoc bardzo doraźna, po pierwsze na zakup zboża siewnego na następny sezon. I oczywiście uwzględnić w rozporządzeniu straty tych, którzy dzisiaj są hodowcami bydła - mówiła Kopacz.

Ewa Kopacz sprecyzowała też, do kogo rządowa pomoc może trafić.

- Nie tylko do tych, u których widać suszę na polach, ale też do hodowców, szczególnie bydła. Dlatego że nie mają oni czym karmić tego bydła, wyzbywają się go, cena spadnie, a po drugie mleka będzie mniej - dodała.

W ostatni piątek, podczas konferencji prasowej w Krakowie rolnicy zrzeszeni w Krajowym Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych narzekali, że dotychczasowa pomoc rządu jest niewystarczająca, a rolników nie stać na zaciąganie tak zwanych kredytów klęskowych.

Zobacz też: * *Susza wysuszy portfele? Warzywa nawet trzykrotnie droższe niż przed rokiem

Tagi: pomoc dla rolników, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz