Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Te maszyny ułatwią Ci pracę

0
Podziel się:

Mechanizacja rolnictwa to jedno z największych osiągnięć XX wieku. Współczesny rolnik nie musi już spędzać w polu większości doby, wykonując zamiast tego część...

Te maszyny ułatwią Ci pracę
bEKOINit

Mechanizacja rolnictwa to jedno z największych osiągnięć XX wieku. Współczesny rolnik nie musi już spędzać w polu większości doby, wykonując zamiast tego część prac przy pomocy zaawansowanych urządzeń. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu dwa z nich - są nimi kosiarka bijakowa oraz rozdrabniacz do trawy.

Praca na roli zaliczana jest do tych najbardziej wymagających. Dlatego też, by ułatwić życie wykonującym ją ludziom, producenci maszyn rolniczych prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i skuteczniejszych urządzeń. Dzięki przystosowaniu do użytkowania na dużych obszarach rolnych oraz przy równie dużych prędkościach roboczych, praca idzie sprawnie, a sprzęt jest niemal bezawaryjny. W jaki sposób możemy go zatem wykorzystać?

Rozdrabniacz do trawy - szybki i skuteczny

Rozdrabniacz do trawy przyda się wszędzie tam, gdzie konieczne okazuje się rozdrabnianie nie tylko trawy, ale i łodyg kukurydzy, słonecznika, a także innych roślin, jakie wykorzystywane bywają do nawożenia gruntu. Do wyboru mamy tutaj dwa modele. Pierwszy to* rozdrabniacz* wyposażony w koła, z długimi nożami lub wytrzymałymi bijakami. Drugi to* rozdrabniacz* wyposażony w wał wsporczy, także z długimi nożami lub wytrzymałymi bijakami.

bEKOINiv

Dodać przy tym należy, że rozdrabniacz z długimi nożami świetnie sprawdzi się przy rozdrabnianiu słomy i słomy kukurydzianej, zaś* rozdrabniacz* z wytrzymałymi bijakami - przy pracy na gruntach zarośniętych oraz nieużytkach.

Bez względu na konkretny model, rozdrabniacz do trawy każdorazowo odznacza się nieocenionymi w pracy zaletami. Przede wszystkim tego typu urządzenia zaopatrzone są w solidną konstrukcję oraz odpowiednio dobrane do niej obudowy, wykonanej często z podwójnej blachy. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, pozwalają one na płynną pracę oraz maksymalną wydajność rozdrabniacza. Umiejscowione pod tylną klapą tarcze rozdrabniające odpowiadają za równomierne rozrzucenie danego materiału po całej skoszonej powierzchni, zaś całości dopełnia hydrauliczne otwieranie i zamykanie tylnej klapy oraz łatwa regulacja wysokości rozdrabniacza.

Kosiarka bijakowa najlepsza do mulczowania

Z kolei kosiarka bijakowa pozostaje nieoceniona wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi pielęgnacja łąk, pastwisk, terenów rekreacyjnych i nieużytków. Przy jej pomocy szybko i skutecznie wyrównywamy powierzchnię danego pola, rozrzucimy znajdujące się na nim kretowiska, a także zetniemy i rozdrobnimy trawę i chwasty, które następnie rozłożą się i w ten sposób użyźnią nasze tereny zielone.

bEKOINiB

Kosiarka bijakowa ma przy tym ten wielki atut, że jednocześnie kosi ona i rozdrabnia ścinany materiał jeszcze na powierzchni trawnika. Tym samym zwalnia nas z obowiązku zbierania i wywożenia skoszonej trawy, co pozwala na oszczędność tak czasu, jak i pieniędzy. Kosiarki bijakowe rozprawią się przy tym z każdym rodzajem trawy, niezależnie od jej wysokości. Użyjemy ich zarówno na polach, jak i w parkach, przy jezdniach oraz na boiskach.

Wszystko to sprawia, że zarówno kosiarka bijakowa, jak i** rozdrabniacz do trawy **jak np. rozdrabniacz Tehnos , powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego rolnika.

wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=VPB79QOXd2k

bEKOINiW
KOMENTARZE
(0)