Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ul w mieście coraz modniejszy. Firmy lansują się na pszczołach

28
Podziel się:

Wbrew alarmującym doniesieniom sprzed kilku lat w Polsce przybywa pszczół. Także w miastach. Niektórzy zwietrzyli w tym biznes - pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Ul w mieście coraz modniejszy. Firmy lansują się na pszczołach
(Szymon Blik/REPORTER)
bEJDNxiZ

Na podstawie danych z rejestrów Powiatowych Inspektoratów Weterynarii określono, że w Polsce występuje około 1,5 mln pszczelich rodzin - donosi "Puls Biznesu".

Jak informuje Piotr Semkiw z Zakładu Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach, w ostatnim roku przybyło ich 56 tysięcy, co oznacza około 4-procentowy wzrost.

Zdaniem Marty Skrzypczyk, starszego eksperta ds. analiz sektorowych i rynków rolnych w BGŻ Paribas, liczba pszczelich rodzin w Polsce wzrosła za sprawą większego zainteresowania pasiekami w ostatnich latach poprzez poprawę opłacalności produkcji i wsparcie pszczelarstwa przez programy unijne.

bEJDNxjb

Dużo miodu sprzedajemy za granicę. W 2014 r. eksport osiągnął rekordowe 15,4 tys. ton. W 2016 roku wyniósł 14 tys. ton. Najwięcej miodu kupuje od nas Francja, Niemcy i Belgia - pisze gazeta.

* Pszczoły w mieście *

Coraz więcej firm i instytucji instaluje ule na dachach, by przyczynić się do poprawy ekosystemu. Jest to też zabieg wizerunkowy, chodzi o skojarzenie: skoro przedsiębiorstwo dba o maleńkie pszczółki, to zadba też o klientów i pracowników - czytamy w "PB".

bEJDNxjh

Na dachach biurowców w Warszawie powstają niewielkie pasieki. Na takie rozwiązanie zdecydowały się m.in. Deutsche Bank, BGŻ BNP Paribas czy hotel Hyatt przy Łazienkach.

_ Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Oglądaj w najbliższą sobotę (5 sierpnia) po godzinie 9 Telewizję WP i program #dzieńdobrylatowWP. _

bEJDNxjC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(28)
rall
4 lata temu
Niby fajnie, ale jak taki ul spadnie w mieście z dachu, to nieźle może narobić problemów. A wiatry to u nas czasem bywają spore.
Xyz
4 lata temu
Nawet pszczoły poczuły 500+
Oczy
4 lata temu
Jakis czas temu kupilem w austriackim Hoferze (odpowiednik Aldi) "lepszy" miod "bio". Zaciekawiony na czym to "bio" polega, poczytalem drobny druczek i wyczytalem, je jest to mieszanina miodow z krajow UE i spoza niej! To jak oni maja szanse to "bio" kontrolowac?
bEJDNxjD
Jaco
4 lata temu
Zachęcam każdego kto ma kawałek działki do zainteresowania się pszczołą murarką. Klęska urodzaju pewna :-)
halko
4 lata temu
Uwielbiam miod ale obawiam sie ze jednym przelotem nad naszym krajem skonczy sie uwielbienie dla podniebienia.
...
Następna strona