Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ul w mieście coraz modniejszy. Firmy lansują się na pszczołach

Wbrew alarmującym doniesieniom sprzed kilku lat w Polsce przybywa pszczół. Także w miastach. Niektórzy zwietrzyli w tym biznes - pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Blik/REPORTER)

Na podstawie danych z rejestrów Powiatowych Inspektoratów Weterynarii określono, że w Polsce występuje około 1,5 mln pszczelich rodzin - donosi "Puls Biznesu".

Jak informuje Piotr Semkiw z Zakładu Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach, w ostatnim roku przybyło ich 56 tysięcy, co oznacza około 4-procentowy wzrost.

Zdaniem Marty Skrzypczyk, starszego eksperta ds. analiz sektorowych i rynków rolnych w BGŻ Paribas, liczba pszczelich rodzin w Polsce wzrosła za sprawą większego zainteresowania pasiekami w ostatnich latach poprzez poprawę opłacalności produkcji i wsparcie pszczelarstwa przez programy unijne.

Dużo miodu sprzedajemy za granicę. W 2014 r. eksport osiągnął rekordowe 15,4 tys. ton. W 2016 roku wyniósł 14 tys. ton. Najwięcej miodu kupuje od nas Francja, Niemcy i Belgia - pisze gazeta.

* Pszczoły w mieście *

Coraz więcej firm i instytucji instaluje ule na dachach, by przyczynić się do poprawy ekosystemu. Jest to też zabieg wizerunkowy, chodzi o skojarzenie: skoro przedsiębiorstwo dba o maleńkie pszczółki, to zadba też o klientów i pracowników - czytamy w "PB".

Na dachach biurowców w Warszawie powstają niewielkie pasieki. Na takie rozwiązanie zdecydowały się m.in. Deutsche Bank, BGŻ BNP Paribas czy hotel Hyatt przy Łazienkach.

_ Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Oglądaj w najbliższą sobotę (5 sierpnia) po godzinie 9 Telewizję WP i program #dzieńdobrylatowWP. _

Tagi: pszczoły, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2017

ZenProszę zbadać i podać skład chemiczny miodu z uli miejskich. Trawy przy drogach poza miastem nie nadają się na pasze ( nie mówiąc o tych w mieście) to … Czytaj całość

04-08-2017

Dzieciak pszczelarzaBzdura totalna.to tak jakby porównać wzór rodziny z czwórka dzieci i rodziny z jedynakiem.moze i liczebność rodzin pszczelich się zwiększyła ale … Czytaj całość

04-08-2017

emerytkato co sprzedają w sklepach i na bazarach to zwykłe oszustwo miodu prawdziwy miód jest w postaci stałej po 3-4 dniach a nie ciekły i dlaczego miód ma … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)