Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Używane traktory pociągną biznes

1
Podziel się:

Sprzęt, który już swoje odpracował, sprzedaje się coraz lepiej. To szansa dla dilerów i bankowców. Jedni i drudzy powinni poszerzyć ofertę - pisze "Puls Biznesu".

Używane traktory pociągną biznes
(Pibwl/Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Prawie 16,4 tys. używanych ciągników i 12,3 tys. nowych - to ubiegłoroczny wynik rejestracji maszyn. Jeszcze niedawno proporcje były odwrotne. W 2011 roku wyniki te wynosiły odpowiednio 14,4 tys. i 17 tys.

Według analityka rynku rolniczego Janusza Podróżnego, zmiany te spowodowały rosnące ceny sprzętu, na które wpływają umacniające się euro i coraz mniejsze wsparcie unijne. Sprawia to, że dla przeciętnego rolnika zakup nowego traktora jest coraz mniej realny.

Na rozwoju rynku używanych ciągników zyska głownie biznes części zamiennych oraz branża oponiarska, bo wymiana ogumienia jest jedną z pierwszych inwestycji dokonywanych po zakupie.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
rol
4 miesiące temu
jeśli się porówna ceny nowych maszyn i traktorów do cen płodów rolnych to tak jak Kowalski chciałby zdobyc najwyższy szczyt Himalajów. Np. CENA MLEKA ok. 1.5--2 zł/l. a widły 100 zł. Cena zbóż to 300--800 zł., a traktor o mocy 120-150 KM 200 TYS LUB WIĘCEJ. TAKIE CENY PŁODÓW ROLNYCH BYŁY 25 lat temu, tylko traktor kosztował 100 tyś, PODOBNIE jak inne maszyny cena o połowę mniejsza. Wolna amerykanka przy cenach podobnie jak i przy cenach skupu ruinuje rolnika. Za 5-10 lat połowa tych producentów maszyn padnie z powodu drożyzny. DLATEGO STARE i używane są drogie, aż do przesady.