Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Vilomix Holding złożył do UOKiK o zgodę na przejęcie Blattin Polska

1
Podziel się:

Vilomix Holding złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Blattin Polska. Wniosek wpłynął 10 marca, sprawa jest w toku.

Vilomix Holding złożył do UOKiK o zgodę na przejęcie Blattin Polska
(Anne Akers/Flickr)

"Zgłaszana koncentracja będzie skutkować nabyciem przez Vilomix Holding A/S z siedzibą w Lime, Dania, wyłącznej kontroli nad Blattin Polska sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcu, Polska" - czytamy w komunikacie.

Blattin Polska jest spółką prowadzącą działalność w zakresie pasz dla zwierząt oraz innych produktów i usług przeznaczonych dla rolników. Jej działalność skoncentrowana jest głównie w Polsce.

"Jesteśmy jedną z największych firm w Polsce oferujących środki żywienia zwierząt. To co wyróżnia nas na rynku producentów mieszanek mineralno-witaminowych, pasz oraz koncentratów dla zwierząt hodowlanych" - czytam na stronie spółki.

Vilomix Holding jest spółką należącą do grupy spółek ostatecznie kontrolowanej przez Danish Agro a.m.b.a. - spółdzielnię kontrolowaną przez 10 500 duńskich rolników ("Grupa Danish Agro"). Grupa Danish Agro prowadzi działalność głównie w zakresie sprzedaży pasz dla zwierząt, prefiksu, nawozów, środków ochrony upraw, materiału siewnego, składników energetycznych do pasz, także skupu plonów od rolników.

Jej działalność jest głównie prowadzona na rynkach w basenie Morza Bałtyckiego w Skandynawii, Finlandii, krajach nadbałtyckich, Polsce i północnych Niemczech.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Awpaw
7 lat temu
Nie oddawajcie obcym polskich firm !!!