Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

Chińczycy kupują polskie mięso. Przejęli kolejną ubojnię

210
Podziel się:

Chiński gigant spożywczy WH Group wybrał się na zakupy do Polski. Sieć właśnie przejęła pakiety udziałów w ubojniach należących do Pini Polonia. - To dobre miejsce dla hodowli - przekonują przedstawiciele firmy.

WH Group to potentat na rynku wieprzowiny. Inwestuje coraz więcej w Polsce
WH Group to potentat na rynku wieprzowiny. Inwestuje coraz więcej w Polsce (Ostalski/REPORTER)

WH Group to chiński potentat na rynku wieprzowiny. W ciągu roku firma przetwarza kilkadziesiąt milionów świń. Jeżeli kupujesz parówki i wędliny np. spod marki Morliny lub Krakus, to kupujesz produkty firmy należącej właśnie do WH Group. Chińczycy w Polsce mają zakłady produkcyjne w należących do nich firmach takich jak Animex, Agri Plus i Agri Plus Feed.

Teraz do tego zestawu dołączy nowe miejsce - ubojnia trzody chlewnej z Kutna. WH Group poinformowało swoich akcjonariuszy, że kupiło 66,5 proc. udziałów w firmie Pini Polonia. Kwota transakcji nie została ujawniona. O transakcji poinformował media z Hongkongu.

- W centralnej Europie tak naprawdę brakuje wieprzowiny, podczas gdy w reszcie Europy jest jej dość. Dlatego ogólny obraz europejskiego rynku jest taki, że to dobre miejsce dla hodowli - skomentował Kenneth Sullivan, prezes Smithfield Foods. To właśnie za pośrednictwem amerykańskiej firmy Chińczycy dokonają przejęcia. Właścicielami Smithfield Foods sami zostali w 2013 roku. W ten sposób weszli w posiadanie firm w Polsce.

Zobacz także: Zobacz także: Jak przygotować kiełbasę na grilla?

Przy okazji chiński gigant pochwalił się wynikami finansowymi. W pierwszym półroczu zysk netto firmy urósł o 1 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Teraz wynosi 557 milionów dolarów.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(210)
atmo
7 lat temu
chiny za chwilę będą miały wszystkie firmy europy. Za ok 10 lat będą największą gospodarką świata i nikt ich nie dogoni.
west
7 lat temu
I teraz to mięso będzie śmierdziało jak ich plastikowe obuwie !!!! :-((((((
EmigrantUK
7 lat temu
Pini Group została założona przez rodzinę Pini, która od pokoleń związana jest z branżą mięsną. Rodzina Pini zaczęła swoją działalność od otwarcia małego zakładu przetwórstwa w północnej części Włoch, stopniowo rozrastając się, doszła do utworzenia jednej z największych firm w branży mięsa wieprzowego na świecie.
prwada
7 lat temu
to just jest zenada, zeby wysprzedawac polskie produkty!!! Co za chory narod ze na to pozwala!!! Parszywi politycy daja przyzaolenie na takie okradanie Polski!
Hmmm...
7 lat temu
No to od dzisiaj już w moim domu zero Morlin i Krakusa !! A tfu... Chińczycy jedzą psie mięso ! takim ludziom nigdy nie zaufam !!
...
Następna strona