Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
promowane
11.05.2010 11:54

Wielka Brytania: borówki sprzedają się lepiej niż truskawki

Najbardziej typowe i najchętniej spożywane latem w Wielkiej Brytanii owoce - truskawki mają silną konkurencję. Po raz pierwszy w historii konsumenci wydali...

Podziel się
Dodaj komentarz

Najbardziej typowe i najchętniej spożywane latem w Wielkiej Brytanii owoce - truskawki mają silną konkurencję. Po raz pierwszy w historii konsumenci wydali więcej pieniędzy na borówkę amerykańską niż na przodujący do tej pory w rankingach czerwony przysmak.
Jeszcze dwadzieścia lat temu te małe, ciemne owoce uchodziły za egzotyczną rzadkość. Eksportowano je głównie ze Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej. Dzięki wysiłkom zaczęto hodować je również w Europie, doceniając przede wszystkim ich niezwykłe walory zdrowotne.
Wkrótce wyjątkowe zainteresowanie borówkami może sprawić, że Wielka Brytania w ciągu roku lub dwóch będzie produkowała ich więcej niż malin. Już teraz rolnicy uprawiają je coraz chętniej. Częściej sięgają też po nie konsumenci. Wysoka zawartość witaminy C w tych owocach sprawia, że niektórzy dietetycy uznają je za skuteczne w zapobieganiu chorobom serca, nowotworom, a nawet procesom starzenia się.

Tagi: promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz