Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaczynają się nabory na chemizacyjne szkolenia

0
Podziel się:

Jeśli nie posiadasz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia chemizacyjnego lub właśnie ważność jego wygasła to dobry czas by dopełnić tego obowiązku. W Polsce...

Zaczynają się nabory na chemizacyjne szkolenia
bEJQuiEl

Jeśli nie posiadasz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia chemizacyjnego lub właśnie ważność jego wygasła to dobry czas by dopełnić tego obowiązku. W Polsce intensywnie trwają nabory na szkolenia chemizacyjne. Dowiedz się w jakim terminie i gdzie będą organizowane w twojej okolicy.
Rośnie świadomość rolników w związku z posiadaniem zaświadczenia o ukończeniu Szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Większość rolników dba o spełnienie takiego wymogu. Jednak zdarzają się przypadki, w których zapomina się o tym. Głównie dotyczy to gospodarzy młodych oraz sytuacji gdy ważność takiego zaświadczenia właśnie wygasa (szkolenie jest ważne 5 lat). Dowiadują się o tym rolnicy dopiero podczas kontroli, podczas których muszą przedstawić inspektorom stosowne dokumenty.
Również warto zwrócić uwagę na ważność technicznego badania opryskiwaczy polowych, jak również wszystkich wykonanych zabiegów pestycydowych jakie odnotowaliśmy w Ewidencji Zabiegów Ochrony Roślin.
By nieporozumień takich uniknąć, przypominamy, że zimowy okres jak wiadomo to najlepszy organizacyjnie czas na zdobycie tego zaświadczenia oraz uzupełnienie wszelkich zaległości. Szkolenia przeprowadzane są praktycznie przez cały rok, ale mimo to właśnie w okresie zimowym organizowanych jest ich najwięcej.
Szkolenia związane z zakresem stosowania środków ochrony roślin prowadzić mogą tylko przedsiębiorcy lub podmioty wpisane przez wojewódzkich inspektorów ochrony roślin i nasiennictwa do specjalnych rejestrów. Rejestry takie odnaleźć można na stronach internetowych. Natomiast szczegółowe informacje związane z terminami uzyskać można we właściwych miejscowo siedzibach WIORIN-u, PIORIN-u jak również Rejonowych Ośrodkach Doradztwa Rolniczego, siedzibach Izb Rolniczych, oraz wielu innych instytucjach.

bEJQuiEO
promowane
wiadomości rolnicze
KOMENTARZE
(0)