Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
06.11.2017 13:33

Zaliczki dla rolników wypłacone. Dostali ponad 4 mld złotych

Do końca listopada potrwa wypłacanie zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich dla rolników za 2017 rok. Pieniądze otrzymało już 903 tys. rolników. Wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,342 mln osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
Od 1 grudnia rolnicy dostaną pozostałą część pieniędzy z dopłat bezpośrednich.

Agencja wypłaca zaliczki od 16 października 2017 r. Wynoszą one 70 proc. kwoty wszystkich dopłat bezpośrednich. Otrzymają je te osoby, które spełniły warunki do przyznania płatności. W pierwszej kolejności środki trafią do rolników z terenów, które zostały zniszczone przez klęski żywiołowe oraz z obszarów objętych ASF.

*Centra wielu miast polskich zamieniono w grunty wiejskie. Zobacz wideo: *

ARiMR prosi rolników o sprawdzenie, czy podane we wniosku o wpis do ewidencji producentów, numery rachunków bankowych są aktualne. Jeżeli rolnik stwierdzi, że numer jego rachunku bankowego jest inny niż wcześniej podany Agencji, wówczas musi to zgłosić do kierownika biura powiatowego i wypełnić formularz wniosku o wpis do ewidencji producentów.

Wypłaty zaliczek potrwają do końca listopada 2017 r. Szacuje się, że z tego tytułu na konta rolników trafi ok. 10 mld zł. Według ARiMR dla rolników jest istotne, aby pieniądze trafiły do nich w okresie jesienno-zimowym, ponieważ to pozwala im na zakup po niższych cenach niż wiosną nawozów, środków ochrony roślin czy sprzętu rolniczego.

Pozostałą część pieniędzy rolnicy będą dostawali sukcesywnie od 1 grudnia do końca czerwca 2018 r. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł.

Tagi: gospodarka, rolnictwo, arimr, fundusze unijne, najważniejsze, czołówki, promowane, wiadomości rolnicze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2017

cezarz jakiej racji rolnicy maja dopłaty ,a inni nie , dlatego że mają ziemię to kpina ,sadownik który ma sad ma dochody 2 miliomy złotych rocznie i … Czytaj całość

06-11-2017

oburzonyNo i znowu nowe porszaki pojawią się na ulicach miast i drogach wsi. Oj dopłaty, dopłaty.

07-11-2017

dserA paniętać jak skomleli przed wejsciem do uni niemce miemce nas wykupią ,a teraz oglądałem kiedyś najbardziej pesymistyczny ,a teraz najbardziej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)