Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Zaliczki dla rolników wypłacone. Dostali ponad 4 mld złotych

23
Podziel się:

Do końca listopada potrwa wypłacanie zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich dla rolników za 2017 rok. Pieniądze otrzymało już 903 tys. rolników. Wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,342 mln osób.

Od 1 grudnia rolnicy dostaną pozostałą część pieniędzy z dopłat bezpośrednich.
Od 1 grudnia rolnicy dostaną pozostałą część pieniędzy z dopłat bezpośrednich.

Agencja wypłaca zaliczki od 16 października 2017 r. Wynoszą one 70 proc. kwoty wszystkich dopłat bezpośrednich. Otrzymają je te osoby, które spełniły warunki do przyznania płatności. W pierwszej kolejności środki trafią do rolników z terenów, które zostały zniszczone przez klęski żywiołowe oraz z obszarów objętych ASF.

Zobacz także: Centra wielu miast polskich zamieniono w grunty wiejskie. Zobacz wideo:

ARiMR prosi rolników o sprawdzenie, czy podane we wniosku o wpis do ewidencji producentów, numery rachunków bankowych są aktualne. Jeżeli rolnik stwierdzi, że numer jego rachunku bankowego jest inny niż wcześniej podany Agencji, wówczas musi to zgłosić do kierownika biura powiatowego i wypełnić formularz wniosku o wpis do ewidencji producentów.

Wypłaty zaliczek potrwają do końca listopada 2017 r. Szacuje się, że z tego tytułu na konta rolników trafi ok. 10 mld zł. Według ARiMR dla rolników jest istotne, aby pieniądze trafiły do nich w okresie jesienno-zimowym, ponieważ to pozwala im na zakup po niższych cenach niż wiosną nawozów, środków ochrony roślin czy sprzętu rolniczego.

Pozostałą część pieniędzy rolnicy będą dostawali sukcesywnie od 1 grudnia do końca czerwca 2018 r. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł.

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
ojej!
7 lat temu
Na tej Unii najlepiej wyszli rolnicy. Wystarczy tylko pole zaorać i pieniążki z dopłat same wpływają na konto czego dowodem są po dwa,trzy auta stojące pod każdą stodołą. Na dodatek wiecznie narzekają.
gh
7 lat temu
żywność drożeje bo na wsi uprawia się głównie dopłaty a nie żywność -wystarczy raz na rok trawę skosić by dostać dofinansowanie z UE . 700tyś rolników w Polsce nie płaci składki zdrowotnej wogóle korzystając ze zwolnienia do 6ha lub płaci złotówkę za ha powyżej 6ha -czyli mając 100ha rolnik płaci 94zł m-c czyli tyle co osoba zarabiająca 1300zł brutto a dotacji samej obszarowej bierze 120tyś zł rocznie -ale do lekarza pierwsi i do narzekania na wszystko też
olo
7 lat temu
a może to hrabiostwo rolnicze zaczęło by w końcu płacić składkę zdrowotną w jakiejś rozsądnej kwocie bo osoba pracująca za minimum płaci 155zł składki zdrowotnej czyli tyle co 150ha rolnik który samych dotacji obszarowych z tytułu posiadania działki rolnej dostaje ok 170tyś zł na rok z UE
olo główny
7 lat temu
To dlaczego to żarcie jest coraz droższe i coraz gorsze???
ciach
7 lat temu
To przecież pieniądze z UE.Kiedy ten syf totalitarny się rozleci to skończy się takie eldorado i będzie kryzys
...
Następna strona