Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
najważniejsze
19.04.2018 12:13

Ziemia rolna. Mimo ograniczeń nie jest trudno kupić działkę na wsi

Nie tak trudno spełnić warunki, by zostać właścicielem działki rolnej. Wiele osób bez kwalifikacji rolnych dostaje zgodę na zakup ziemi uprawnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
75 proc. wniosków jest rozpatrywanych pozytywnie

Od dwóch lat obowiązują w Polsce przepisy o obrocie ziemią rolną, zgodnie z którymi nieruchomości powyżej 0,3 ha mogą kupić jedynie rolnicy indywidualni. Pozostali chętni muszą uzyskać zgodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Jednak jak przekonuje "Rzeczpospolita", większość wniosków kończy się pozytywną decyzją. W 2017 r. pozytywnie rozpatrzonych było prawie 14 tys. wniosków. Do marca 2018 r. wydano z kolei ponad 4,1 tys. zgód.

Nowe prawo wodne łagodne dla rolników. Wody Polskie będą edukować, nie karać

Z wyliczeń ekspertów wychodzi jednak, że w tym, czasie sprzedaż gruntów rolnych spadła. - Obrót jest znikomy. Zapewne wynika to z obaw przed restrykcjami wprowadzanymi tzw. ustawą o obrocie ziemią. Chodzi chociażby o zakaz zbywania gruntów przez 10 lat od momentu nabycia - wskazuje Joanna Lebiedź, pośrednik w obrocie nieruchomościami, w rozmowie z "Rzeczpospolitą". I dodaje, że przed wejściem nowych przepisów w życie, zainteresowanie gruntami było zdecydowanie większe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Tagi: najważniejsze, promowane, wiadomości rolnicze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2018

PiotrCo za bzdura! Cały rok 2017 składałem wnioski na 1,5 h łąki na przeciwko mojego domu która należy do szfagra a kiedyś należała do moich rodziców i za … Czytaj całość

19-04-2018

jaa księża to za półdarmo, chociaż nie mają nic wspólnego z rolnictwem

19-04-2018

MNMNTO GDZIE JEST TEN LAMENT PSEUDO OPOZYCJI Z 2016 ROKU -I RÓWNIEŻ WIRTUALNEJ - JAK TO BĘDZIE ŹLE I BIEDNIE U ROLNIKA?

Rozwiń komentarze (10)