Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rząd zapowiada reaktywację PGR-ów. I da na nią pieniądze

Rząd zapowiada reaktywację PGR-ów. I da na nią pieniądze

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Państwowe Gospodarstwa Rolne - a właściwie to co po nich pozostało - mają zostać reaktywowane. Mają się tym zająć sami rolnicy, którzy pieniądze na ten cel dostaną od państwa - taki plan ma minister rolnictwa.

O swoich zamiarach Krzysztof Jurgiel poinformował w poniedziałek w Szczecinie. Jego słowa cytuje Radio Szczecin.

Chodzi przede wszystkim o budynki, które kiedyś funkcjonowały w ramach PGR-ów, a teraz w większości przypadków są nieużywane i niszczeją. Mowa chociażby o chlewniach, stodołach czy innych budynkach gospodarczych.

- Kompleksowy program wsparcia jest potrzebny, żeby dokonała się aktywizacja obszarów, gdzie są niewykorzystane budynki będące w gestii Agencji Nieruchomości Rolnych - powiedział Jurgiel.

Drożyzna w sklepach. Za które owoce zapłacimy więcej?


Zaznaczył również, że rolnicy mogą liczyć na pomoc rządowych programów, które mają zostać uruchomione właśnie na tę okoliczność.

Skąd wiadomo, które gospodarstwa będą nadawały się do modernizacji w pierwszej kolejności? Tu do akcji wkroczyć muszą wojewodowie.

To powołane przez nich specjalne zespoły mają decydować, na jakie inwestycje pójdą pieniądze. Budynki natomiast udostępni Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Instytucja ta najprawdopodobniej od 1 września zastąpi dwie działające do tej pory równolegle - Agencję Rynku Rolnego i Agencję Nieruchomości Rolnych. O powstaniu nowej superagencji pisaliśmy już w money.pl na początku roku.

rolnicy, rolnictwo, wieś, krzysztof jurgiel, pgry
Czytaj także
Polecane galerie
kucisz
2017-07-22 18:17
i łgają,że w pisie nie ma komunistów.aż się roji.
as
2017-07-20 22:15
Leśnym dziadkom marzy się znowu komuna... Ministrem rolnictwa powinien być ambitny manager wywodzący się z sektora, a nie marny geodeta.
Gimil
2017-07-20 07:32
Czemu ma tak przeczucie że już jest plan na to co tam będzie i kto dokładnie na tym położy łapę.
Pokaż wszystkie komentarze (311)