Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

Wsi spokojna, wsi wesoła. Rząd w najnowszym spocie wychwala rolników

51
Podziel się:

"Polska zawsze mogła polegać na chłopach i rolnikach, nigdy nie zawiedli. Polska wieś zachowała to, co w życiu najważniejsze. Bóg, honor i ojczyzna". Tak kancelaria premiera puszcza oko do rolników.

Kancelaria Premiera wypuściła spot, w którym wychwala polską wieś.
Kancelaria Premiera wypuściła spot, w którym wychwala polską wieś. (PAP/Wojciech Pacewicz)

W związku z obchodami pierwszego ogólnopolskiego święta "Wdzięczny polskiej wsi" ekipa premiera Mateusza Morawieckiego opublikowała specjalny spot. Z produkcji można się dowiedzieć, że to właśnie rolnicy tworzą markę Polski.

Wieś to fundament niepodległości

"Są konkurencyjni wobec innych europejskich producentów. Przez stulecia jedno się nie zmieniło - żywią i bronią. Polska wieś zachowała to, co w życiu najważniejsze: Bóg, honor i ojczyzna. To fundament, na którym budowaliśmy niepodległość. Nie byłoby wolnej Rzeczypospolitej bez polskiej wsi" – wygłaszał lektor w spocie i kontynuował:

"Tak jak w 1920 roku, kiedy w czasie wojny z bolszewikami na wezwanie Wincentego Witosa walczyli o niepodległą Polskę. Tak jak podczas drugiej wojny światowej, kiedy w Batalionach Chłopskich i na wszystkich frontach świata byli ludzie polskiej wsi. Bronili polskiej ziemi, kiedy w czasach PRL stanęli do walki o wolne związki zawodowe” – podkreślono w materiale.

Premier w Wąwolnicy

Uroczyste obchody święta rozpoczęły się w Wąwolnicy na Lubelszczyźnie. Był tam również premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu tłumaczył, że pierwsze lata po transformacji to był trudny czas dla polskiej wsi:

OGLĄDAJ: *Lotnisko Chopina w Warszawie zostaje. Jaki: Przekonałem kolegów z rządu *

"To była wielka krzywda, która wtedy, w latach dziewięćdziesiątych, dwutysięcznych, dotknęła polską wieś. Musimy teraz zrobić wszystko, żeby polska wieś, która wstaje z kolan, umocniła się i była pochodnią naszej wolności i naszego rozwoju" - mówił Morawiecki.

Propozycje dla wsi

Rząd pracuje obecnie nad planem dla wsi. Jak możemy dowiedzieć się z Twittera Kancelarii Premiera, są już gotowe pierwsze, bardzo ogólne propozycje. Premier Morawiecki deklaruje wsparcie na start. Oznaczałoby to wsparcie finansowe w kwocie 3 tys. zł dla każdego Koła Gospodyń Wiejskich, a dla tych największych - nawet 5 tys. zł.

Ponadto, zwolnienie z podatku dochodowego dla Kół i uproszczoną księgowość do 100 tys. zł. I wreszcie bezpłatną pomoc prawną w gminie, opiekuna w powiatowym oddziale ARMiR, który będzie pomagał w sprawach formalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(51)
fffffffffffff...
rok temu
więcej zakazów, nakazów i kontroli na wsi, wreszcie wieś zniknie całkiem, a żywność będziemy kupować za granicą oczywiście za odpowiednią kasę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chłop
rok temu
polskiej wsi to nie ma, a w krusie to każdy kto ma 1 ha działki (ciekawe czy rząd sprawdza z czego utrzymuje się 1 czy 2 hektarowy rolnik ??????????), a dopłaty do kół gospodyń wiejskich, jakby nie było bardziej potrzebujących. Wieś będzie śpiewać i tańczyć w kołach gospodyń
Rolnik
4 lata temu
Taaa póki z UE dopłaty bez uniknąć polska wieś leży i kwiczy jak cała reszta polskiej gospodarki ha ha i to jest fakt pozdrawiam
Paweł
5 lata temu
No, nawet wojsko będzie was broniło. Weź sobie wyobraź. Może nie są to cuda, ale jakieś tam karabiny chyba mamy.
A teraz bez p...
5 lata temu
Dlatego Pis postanowił podnieść podatek Vat na leki weterynaryjne z 8 na 23% Wszystko w trosce aby rolnik hodujący trzodę bydło drób czy ryby nie miał za dobrze w tym kraju .
...
Następna strona