Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siedem blokad na wschodzie Polski

0
Podziel się:

Rolnicy domagają się wypłaty rekompensat za zniesienie kwot mlecznych, wprowadzenia dopłat do produkcji trzody chlewnej oraz odszkodowań za straty spowodowane w uprawach przez dziki.

Siedem blokad na wschodzie Polski
(PAP/Przemysław Piątkowski)

Ciąg dalszy rolniczych blokad na wschodzie Polski. W tej chwili nieprzejezdne są drogi w siedmiu miejscach. Rolnicy mówią, że będą konsekwentnie domagać się realizacji swoich postulatów. Ci w Zdanach krytykują również bierność polityków związanych z wsią.

Poprzez blokady rolnicy domagają się głównie wypłaty rekompensat za zniesienie kwot mlecznych, wprowadzenia dopłat do produkcji trzody chlewnej oraz odszkodowań za straty spowodowane w uprawach przez dziki.

Od poniedziałku rolnicy nieprzerwanie blokują drogę krajową numer 2 w Zdanach niedaleko Siedlec. Trzeci dzień zablokowana jest również 62-ka we Frankopolu. Na Podlasiu przejazdu nie ma na 19-tce w Zabłudowie niedaleko Białegostoku.

Rano rolnicy powrócili także na drogę numer 65 w Knyszynie pomiędzy Białymstokiem a Grajewem. W trzech miejscach rolnicy protestują na Lubelszczyźnie.

Cały czas nieprzejezdne jest skrzyżowanie 19-tki i 63-ki w Radzyniu Podlaskim. Rano rozpoczęły się blokady na drodze krajowej numer 2 w Międzyrzecu Podlaskim oraz wojewódzkiej 815 w Jabłoniu pomiędzy Parczewem a Wisznicami.

Czytaj więcej w Money.pl
Drogi wciąż zablokowane przez rolników. Sprawdź, które Zapory pojawiły się na kolejny drogach krajowych. Sprawdź, którędy lepiej nie jechać.
"Nie będzie drugiej Samoobrony". Rząd rozbije blokady? Ewa Kopacz mówi, że hasła rolników są nierealne. _ Muszą sami starać się o rekompensaty za straty _.
Blisko 54 mld zł dla rolników. Od państwa i z UE dostają najwięcej Blokują drogi, krzycząc, że dzieje im się krzywda. Tymczasem w żadnej innej grupie dochody i pomoc nie rosną tak szybko.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)