Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protest rolników. OPZZ: Dajemy premier ostatnią szansę

0
Podziel się:

Albo dziś będą rozmowy, albo zwołujemy kongres i ogłaszamy protest - alarmują rolnicy.

Sławomir Izdebski
Sławomir Izdebski (PAP/Tomasz Gzell)

Albo dziś będą rozmowy, albo zwołujemy kongres i ogłaszamy protest - alarmują rolnicy z OPZZ. Producenci zrzeszeni w tej organizacji chcą negocjacji z premier Kopacz na temat trudnej sytuacji w branży. W tym celu przesłali szefowej rządu swoje postulaty.

Lider rolniczych OPZZ Sławomir Izdebski chce, by rząd poważnie zastanowił się nad swoją pomocą dla tego segmentu gospodarki. Przypomina, że było to możliwe w przypadku lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego oraz górników pracujących w Kompanii Węglowej.

Jak dodaje, rolnicy nie oczekują _ gwiazdki z nieba _. Chcą jedynie otrzymywać godziwe wynagrodzenie za ciężką pracę.

Chęć rozmowy z rolnikami wyraziło Ministerstwo Rolnictwa. Izdebski uważa jednak, że to słowa bez pokrycia. Dodaje, że w ubiegły piątek członkowie resortu spotkali się na mediacjach z przedstawicielami czołowych ogólnopolskich organizacji rolniczych. Rolnicze OPZZ nie otrzymały na nie zaproszenia.

_ Minister Sawicki takim zachowaniem pokazuje, kto rzeczywiście broni interesów rolników _ - kończy Rolnicze OPZZ zapowiedziały swój masowy strajk w Warszawie. Przyjmie on formę marszu lub _ zielonego miasteczka _ w centrum stolicy.

Producenci chcą rozmawiać z rządem o szeregu rekompensat. Między innymi za zniszczone uprawy przez dziki, a także dwuletni zakaz uboju rytualnego czy niskie ceny rynkowe surowców.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)